Pavel Kysilka

FOUNDER 6D

„České firmy v posledních 25 letech velmi dobře obstály ve světové konkurenci. Těm chytrým už ale došlo, že na dalších 25 úspěšných let můžou zapomenout, pokud neprojdou hlubokou transformací pro digitální věk. Ty nejlepší už ji dělají.“

Petr Beneš

Co-FOUNDER 6D

„Žijeme ve fascinující době. Fyzický svět prolnul s virtuálním. Komfort měníme za soukromí. Civilizační revoluce proměňuje svět byznysu i naše individuální životy, zvyky a hodnoty. Baví mě pomáhat firmám i jednotlivcům připravit se na technologické a společenské změny co jsou před námi.“

Co je to 6D?

6D = 6 dimenzí světa 21. století

Digitální

Přestěhovali jsme naši komunikaci, informace, vzdělání, hudbu, fotky, placení, zábavu atd. do světa internetu a obrazovek mobilů. Digitální revoluce je stejně velký civilizační přelom, jakým byla ta zemědělská a průmyslová.

Dematerializovaný

Digitální svět nás zbavil zátěže hmoty: tun knih, filmů, CD, bankovek, papírování, front, pochůzek...Vše můžeme mít teď a tady.

Demonetizovaný

Za nekonečný proud informací, zábavy, vzdělání, chytrých aplikací atd. nemusíme platit. Přístup k nim z nás udělal dolarové milionáře, pokud bychom vše, co máme v mobilu sečetli v cenách mizícího materiálního světa.

Demokratizovaný

Kdokoliv je na internetu, může konzumovat, na co si 99% planety nemohlo v minulosti ani pomyslet. Každý může tvořit a sdílet s celým světem svoje zprávy, komentáře, rady, názory, hudbu, recepty, obrázky, byt, jízdu autem, elektřinu ze solárních panelů atd.

Deceptivní

Největší inovace dlouho vypadají jako ne dost dobré či přímo bláznivé. Jsou po nějaký čas deceptivní, tedy klamavé. To vše do té doby, než ukáží svoji disruptivní sílu a změní náš svět.

Disruptivní

Digitální inovace způsobují zlom - disrupci - ve všech oborech. Robotizace, umělá inteligence, samořídící auta, chytré telefony atd. obracejí na ruby svět, jak jsme ho po desetiletí či staletí znali.

Náš tým

Dita Přikrylová

expertka, founder of Czechitas

Božena Řežábová

expertka, CEO & Co-founder at GAMEE

Josef Havelka

Marketing Manager

Jan Vraný

Chief Commercial Officer at Notino

Lukáš Vynikal

Founding member - Wissenberk Group

Tomáš Pojar

Vice President for International Relations at Cevro Institute

Tomáš Pluhařík

Humainn Captain, IOT, Cyber, IT, Innovation

Michael Kralert

Strategist, Finance & Operation Manager

Libor Pospíšil

Ethnographer & Consultant

Martin Kysilka

6DHub.cz Manager

Digitalizace

Demokratizace

Demonetizace

Decepce

Dematerilizace

Disrupce